Неділя, 21 Липня, 2024
spot_imgspot_img
ГоловнаЖиттяЕкономікаСтало відомо, кому не зарахують до пенсійного стажу відпустку по догляду за...

Стало відомо, кому не зарахують до пенсійного стажу відпустку по догляду за дитиною

Надзвичайніи БердичівНадзвичайніи Бердичів

Допоможіть розібратися у питанні. Чому до мого страхового стажу не враховано період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та трирічний період, з 2011 по 2014 рік, декретної відпустки по догляду за дитиною 18.06.2011 р.н.? Для з’ясування причин, чому так сталося, співробітники Пенсійного фонду направили мене до міського управління соціального захисту населення. Отримала відповідь, у якій було зазначено таке:

«15.07.2011 Ви звернулись до управління з письмовою заявою та комплектом документів стосовно призначення допомоги при народженні дитини. Заяву було розглянуто та прийнято рішення про призначення допомоги при народженні дитини. Звертаємо Вашу увагу, що при зверненні 15.07.2011 до управління стосовно призначення допомоги при народженні дитини, Вас було повідомлено про можливість призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про що свідчить Ваш особистий підпис у заяві. Оскільки, протягом 2011–2014 років з письмовою заявою та пакетом документів щодо призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку Ви до управління не звертались, правові підстави для нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за вказаний період відсутні».

У статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) визначено, що страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюють за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. І це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески.⬜️ Перелік осіб, які є застрахованими, наведено у статті 11 Закону 1058, пунктом 8 якої передбачено, що особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Страхувальниками цих осіб є органи, які виплачують відповідну допомогу.

Відповідно до законодавства, до 01.07.2013 жінки в період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами не підлягали загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Тільки з 01.07.2013 їх віднесли до кола застрахованих осіб, і з цієї дати зазначену відпустку зараховують до страхового стажу. Тому період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами у 2011 році (а це близько 70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 — після) не буде зараховано до Вашого страхового стажу.

Разом з тим сплату страхових внесків (єдиного внеску) за осіб, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, запроваджено з 01.01.2005 і з цього часу її зараховують до страхового стажу, але за умови належного оформлення такої відпустки.

Згідно з відповіддю управління соціального захисту населення Ви подали необхідні документи для оформлення та виплати одноразової допомоги при народженні дитини, але це не означає автоматичне оформлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Заява про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку подається окремо. Судячи з відповіді УСЗН, Ви такої заяви не подавали.

Тому позиція Пенсійного фонду та управління соціального захисту щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду декретної відпустки по догляду за дитиною до 3-х років правомірна. Період з 2011 по 2014 не буде включений до Вашого страхового стажу.

Новини Бердичева

Читайте Новини Бердичева у Telegram

Публікуємо найцікавіші статті, події та конкурси. Ми там, де наші читачі!

Новини по темі

Останні Новини