Але для цього потрібно спочатку щоб депутати Бердичівської міської та Бердичівської районної ради затвердили відповідний договір та надали згоду на прийняття (виділення) частини видатків районного бюджету на лікування хворих району до бюджету м. Бердичева на 2018 рік – даний проект рішення вже опубліковано на Офіційному порталі міста Бердичева. Правда поки що не озвучена сума, яку отримає міська лікарня. Контроль за виконанням даного рішення покладено на постійну комісію охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту, спорту, туризму, молодіжної політики.
Предметом договору є передача частини видатків з районного бюджету в міський бюджет на виконання делегованих повноважень, що передаються за місцем обслуговування населення району центральною міською лікарнею, згідно ст.93 Бюджетного кодексу України, на підставі рішень міської та районної рад. Справа у тому, що Бердичівська районна лікарня не може надавати усі види послуг, так як не має свого пологового відділення, та інших, тож інколи хворі з району лікуються у місті.
Нагадаємо, що на сьогоднішній день Бердичівська районна лікарня знаходиться у скрутному фінансовому становищі, ситуація ускладнюється і тим, що на одній з сесій Семенівської об’єднаної територіальної громади було знято з вторинної ланки охорони здоров’я (Бердичівська районна лікарня) кошти у розмірі майже 500 000 гривень, таким чином самовільно внісши зміни у договір, укладений раніше з районом. На позачерговій сесії Бердичівської районної ради депутати відмовилися вносити зміни в укладений раніше договір, тож як зараз буде виходити з ситуації Семенівська ОТГ – поки невідомо.
Адже прийняте рішення депутатами об’єднаної громади фактично позбавляє мешканців громади права на користування деякими послугами районної лікарні, однак тоді про це чомусь ніхто з народних обранців не думав. Так само невідомо, чи буде сплачувати Семенівська ОТГ кошти і центральній міській лікарні, а чи, можливо, взагалі прийме рішення перейти на обслуговування у місто.
Дмитро КВІТЕНЬ








