27 жовтня по всій Україні відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – 2025, який цього року об’єднав мільйони українців під гаслом: «Треба жити». Цей текст став не просто перевіркою грамотності, а акцією єднання довкола сили рідного слова, ролі й важливості української мови у нашому житті.
До масштабного мовного флешмобу приєдналась і Гришковецька громада Бердичівського району. Як розповіла голова громади Ірена Лісова, диктант у Гришківцях став справжнім святом духовності та самоповаги.
«Українська мова — це наш голос у світі, це доказ того, що ми — українці, вільні, сильні й незламні. Сьогодні ми не просто пишемо слова — ми захищаємо своє право на життя, мир і майбутнє», — наголосила Ірена Лісова. За партами цього дня сиділи військові, освітяни, управлінці, студенти, робітники й навіть жителі інших країн, які приєдналися онлайн. Усі вони писали одне — диктант єдності, бо кожен розуміє: у єдності наша сила, у слові — наша перемога.
Текст «Треба жити» об’єднав серця тих, хто вірить у Перемогу України. Кожне написане речення стало символом любові до Батьківщини та непохитної віри в українську державність. «Сьогодні, як ніколи, кожне слово українською — це подих свободи. Ми мусимо жити, боротися і триматися разом», — зазначили учасники диктанту у Гришківцях.
Цьогорічний радіодиктант став не лише перевіркою знань, а й потужним знаком єднання українців у різних куточках країни та світу. Бердичів і вся Гришковецька громада вкотре довели: українське слово живе — і житиме завжди.








