ГоловнаБердичівІ таке булоХто заробляє на проведенні новорічно-ряздвяних свят, або скільки коштуватиме Новий рік у...

Хто заробляє на проведенні новорічно-ряздвяних свят, або скільки коштуватиме Новий рік у Бердичеві

У Бердичеві вже заздалегідь починають готуватися до проведення різдвяно-новорічних свят, адже до кінця 2015 року залишилося трохи менше двох місяців, тож пора задуматися про те, як відзначатимуть це свято на загальноміському рівні. Судячи з проектів рішень, викладених на Офіційному порталі міста Бердичева, чиновники вже розпочали роботу у цьому напрямку, а на День Святого Миколая, за традицією, планується відкриття комплексу новорічних ялинок – з обов’язковими піснями, танцями, виїзною торгівлею та привітальним словом від міського голови (ну куди ж без нього?). Також, починається процедура закупівлі новорічних подарунків. Втім, давайте детальніше зупинимося на кожному з проектів рішення, що виносяться на засідання виконавчого комітету міста Бердичева.

У проекті рішення Бердичівського виконавчого комітету «Про початок новорічно-різдвяних свят” йде мова про проведення 19 грудня 2015 року урочистого відкриття центральної новорічної ялинки. Затверджується склад організаційного комітету, який буде відповідати за святкове дійство, розподіляються обов’язки, а фінансовому управлінню ставиться завдання перерахувати з міського бюджету міському Палацу культури імені Шабельника О.А. кошти для організації та проведення заходу згідно з кошторисом, який повинен бути викладеним у додатку 3 до проекту рішення. Та ось біда, ніякого кошторису на Офіційному порталі міста Бердичева не викладено. Чому? Особисто мені дуже цікаво, скільки цього разу витратить місто Бердичів для того, щоб люди змогли побачити міського голову та його друга-депутата напідпитку, як було того року.

Ми вже писали нещодавно, що Київський центр політичних студій та аналітики, провівши моніторинг в частині розміщення контактної інформації на офіційному сайті міських рад, встановив, що Бердичівська міська влада порушує Закон України «Про доступ до публічної інформації». Оскільки на сайті відсутня повна інформація, яка повинна бути, згідно вищевказаного закону. Моніторинг проводився за критеріями: повнота, доступність, вчасність, зручність, і було виявлено ряд порушень. Тепер же ми бачимо знову, що міська влада цинічно порушує чинне законодавство, і не дає громадянам змоги ознайомитися з проектами кошторису, приховуючи цю інформацію від громадськості. Чи, можливо, кошторис ще не складено? То навіщо тоді викладати на сайт недороблений проект рішення?

Теж саме і ще у двох проектах рішення «Про придбання новорічних подарунків». Проект перший. На підставі листа т.в.о. начальника управління освіти і науки С.В.Басюк від 03.11.2015 № 4357/01-11, з метою організації змістовного дозвілля до Дня Святого Миколая, у новорічні та різдвяні дні, виховання молодого покоління в дусі поваги до народних традицій, керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради вирішив доручити фінансовому управлінню (Пацата А.К.) перерахувати кошти з міського бюджету управлінню освіти і науки на придбання новорічних подарунків до новорічних та різдвяних свят для дітей дошкільних навчальних закладів, учнів 1 класів загальноосвітніх шкіл міста. Управлінню освіти і науки (Басюк С.В.) провести видатки на придбання подарунків згідно з кошторисом (додається).

Проект другий. З метою організації змістовного дозвілля до Дня Святого Миколая, у новорічні та різдвяні дні, виховання молодого покоління в дусі поваги до народних традицій, керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив доручити фінансовому управлінню (Пацата А.К.) перерахувати кошти з міського бюджету міському Палацу культури імені Шабельника О.А. для придбання новорічних подарунків до Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних свят для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей пільгової категорії та дітей інших категорій. Міському Палацу культури імені Шабельника О.А. (Петрівська О.В.) придбати новорічні подарунки згідно з кошторисом, що додається, з подальшою безкоштовною передачею наступним установам та організаціям:
– комунальному навчальному закладу «Бердичівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Житомирської обласної ради»;
– центру реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик»;
– громадській організації «Насіння надії»;
– центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
– Бердичівській міській організації інвалідів війни та Збройних Сил;
– управлінню освіти і науки виконавчого комітету міської ради.

Контроль за виконанням цього рішення буде покладено на заступника міського голови В.В. Адаменко.

Питання те ж саме: ДЕ КОШТОРИС? І де інформація про проведення тендеру, щоб закупівля новорічних подарунків для дітей відбувалася прозоро і на рівних умовах, адже кошти на закупівлю новорічних подарунків для дітей йдуть з міського бюджету, тобто – це наші з Вами податки. Сподіваємося, що оновлений склад депутатів Бердичівської міської ради відповідально віднесеться до цих питань, та поцікавиться: що, як, скільки, і по чому. А то вже набридло, що все у місті Бердичеві дехто звик вирішувати одноосібно, не рахуючись з думкою інших.

До речі, ще один доволі цікавий факт, який кинувся в очі. Перед місцевими виборами, що відбулися у Бердичеві 25 жовтня, місто нагадувало справжній Голівуд, оскільки у вечірній час на вулицях не було жодного неосвітленого закутку як у центральній частині міста, так і на головних вулицях віддалених мікрорайонів. Радості бердичівлян не було меж: нарешті, дочекалися нормального освітлення! Ура міській владі! Лиш деякі скептики були переконані, що після закінчення виборів деякі вулиці знову поринуть у пітьму. І ось у проекті рішення «Про початок новорічно-різдвяних свят» є цікавий Додаток 2, у якому йде мова про розподіл обов’язків з підготовки і проведення урочистого відкриття центральної новорічної ялинки на площі Центральній. У першому ж пункті йдеться про дане міським головою доручення забезпечити безперебійне освітлення пл. Центральної та прилеглих до неї вулиць міста! Шановні, а чи не здається Вам, що безперебійне освітлення міста Бердичева повинно бути забезпечено незалежно від того, є свято чи немає, адже це питання безпеки бердичівлян та їх комфорту? Для чого проводити реконструкцію системи вуличного освітлення, якщо Ви не збираєтеся забезпечувати постійне освітлення?

Денис ЗАРЕМСЬКИЙ

Новини Бердичева

Читайте Новини Бердичева у Telegram

Публікуємо найцікавіші статті, події та конкурси. Ми там, де наші читачі!

Новини по темі

Останні Новини

Бойлер електричний

Інтеграція бака непрямого нагріву з твердопаливним котлом: практичний гайд

0
Обʼєднання бака непрямого нагріву з твердопаливним котлом — поширене, але технічно непросте рішення для приватних будинків. На відміну від газового котла, який працює в...

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТО