3.01.2018-Бердичів-Бердичів BIZ. Між містом Бердичевом та його районом ніколи не було дружніх та приязних відносин, адже постійно виникали спірні питання, як правило, – пов’язані з землею, об’єктами нерухомості чи фінансами. Цього разу «яблуком розбрату» стало екологічне питання. На останній у 2017 році, двадцять першій сесії Бердичівської районної ради з-поміж інших питань порядку денного розглядався проект рішення щодо звернення до депутатів бердичівської міської ради в зв’язку з забрудненням земель кількох сільських рад на території району. Народні обранці затвердили текст даного звернення щодо порушення екологічного, земельного та водного законодавств, та доручили підписати його діючій голові ради – Софії Томашевській.
Нагадаємо, що Софія Томашевська є помічником народного депутата України Олександра Ревеги, у той же час помічником цього ж нардепа є керівник фракції Блоку Петра Порошенка у Бердичівській міській раді Віталій Березовенко, який, як і вся фракція БПП у місті Бердичеві, підтримує політику діючого міського голови Василя Мазура, що на минулих виборах теж балотувався за підтримки БПП. А представники БПП у районній раді одноголосно підтримали звернення, у якому просять невідкладно розглянути дану проблему та, в межах повноважень, вирішити питання відновлення роботи міського комунального підприємства по очищенню стоків і вжиття заходів з рекультивації забрудненої земельної ділянки по вулиці Вільховій.
Безумовно, проблема екологічного забруднення природи з боку міста Бердичева та ТОВ «КЕС» не виникла раптово, а тягнеться вже не один рік, і лише зараз, завдяки наполегливості громадського активіста, голови ГО «Джерело довіри» Олега Козловського, зрушила з мертвої точки. А підтримка депутатів районної ради дала можливість для проведення комплексних обстежень з метою зібрання доказової бази за фактами порушень природоохоронного законодавства, за які доведеться відповідати. Тож Бердичівському міському голові явно невигідний такий «шухер» навколо даного питання, адже, як очільник Бердичева, він теж несе особисту відповідальність за все, що відбувається.
Надзвичайно цікаво, чому народний депутат України Олександр Ревега, контролюючи районну раду через «свого» голову ради та сформовану більшість у депутатському корпусі, поставив інтереси Бердичівського району вище, ніж свої дружні відносини з Василем Мазуром, фактично, на нашу думку, давши карт-бланш фракції БПП? І так само маючи вплив на фракцію БПП у міській раді, зможе при бажанні активно проштовхувати це питання, попри небажання очільника міста приймати конкретні, а головне – дієві рішення. Нагадаємо, що по даному факту екологічного забруднення відкрито кримінальне провадження, а Житомирською обласною радою направлено відповідний лист до генеральної прокуратури України. Тож, мабуть, когось до відповідальності та притягнуть, а враховуючи існуючу ситуацію з своєрідним «картковим будиночком», де всі пов’язані одними справами, достатньо забрати одну картку, щоб розсипалася уся система вертикалі влад, ретельно створювана у місті роками. Адже навряд чи хтось захоче взяти на себе провину за чужі гріхи. Тільки ось цікаво: чому через «своїх» депутатів у районній раді цей процес хоче (мабуть) прискорити народний депутат Олександр Ревега? Адже дехто з фракції БПП налаштований аж занадто радикально, і готовий діяти рішуче.
ЗВЕРНЕННЯ депутатів Бердичівської районної ради до депутатів Бердичівської міської ради щодо порушення екологічного, земельного та водного законодавства.
Ми, депутати Бердичівської районної ради від імені жителів району, звертаємо Вашу увагу на тривалі порушення екологічного та водного законодавства суб’єктами, розташованими в місті Бердичів, які скидають неочищені стоки у водні об’єкти, що призводить до забруднення земель Скраглівської, Райківської, Швайківської та Слободищенської сільських та Гришковецької селищної ради.
За повідомленням Державної екологічної інспекції у Житомирській області, здійснено ряд заходів державного контролю в частині використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів на території міста Бердичева та Бердичівського району, проведено обстеження водоохоронних зон струмка Грабарка та річки Гнилоп’ять, виявлено численні факти несанкціонованого скиду неочищених стоків суб’єктами господарювання міста Бердичева. По результатам перевірок встановлено винних юридичних осіб в порушенні вимог водного та екологічного законодавства та внесені приписи, в тому числі і до Бердичівської міської ради. На даний час Бердичівським відділом Національної поліції України розпочато відповідне кримінальне провадження по даним фактам і внесено до ЄРДР №12017060050001588 14.10.2017р., а рішенням Житомирської обласної ради від 02.11.2017 року №862 схвалено текст звернення до Генерального прокурора України з проханням взяти під особистий контроль хід розслідування кримінального провадження та притягнення винних осіб до відповідальності за нанесену шкоду довкіллю.
Враховуючи викладене та з метою захисту жителів району, зупинення забруднень вод та земель Бердичівського району, просимо невідкладно розглянути дану проблему та в межах повноважень, вирішити питання відновлення роботи міського комунального підприємства по очищенню стоків і вжиття заходів з рекультивації забрудненої земельної ділянки по вулиці Вільховій.
Про результати розгляду даного звернення просимо проінформувати Бердичівську районну раду у встановлений строк.
За дорученням депутатів районної ради
голова ради С.Б.Томашевська








