ГоловнаНовиниНовини БердичеваНастала пора боятися прилеглим селам: Уряд дав червоне світло для створення Бердичівської...

Настала пора боятися прилеглим селам: Уряд дав червоне світло для створення Бердичівської громади

21 листопада Уряд прийняв зміни до перспективних планів формування територій громад Чернівецької, Вінницької, Житомирської, Донецької, Харківської, Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської та Запорізької областей. Завдяки внесеним змінам уточнюється склад громад та доповнюється перелік спроможних територіальних громад – повідомляє асоціація міст України.

Окрім цього перспективними планами передбачено і можливості приєднання до міст обласного значення. Так, прийнято рішення по наступним містам обласного значення Житомирської області: Бердичів, Коростень, Малин, Житомир, Новоград-Волинський.

Завдяки прийнятому рішенню створені за перспективним планом громади зможуть перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, а бюджети міст обласного значення зможуть отримати міжбюджетні трансферти на приєднані сільські, селищні територіальні громади. Крім того, зміни передбачають, що сільські, селищні територіальні громади матимуть можливість добровільно приєднуватися до вже утворених ОТГ та міст обласного значення.

Так, на сьогодні вже 20 міст обласного значення приєднали до себе 45 сільських, селищних територіальних громад. Які прилеглі села планує приєднати до себе Бердичів, поки що невідомо. Найбільш очевидно, що доля стати частинкою міста поки що планується лише для сіл Бистрик та Скраглівка, в яких у міста є свої інтереси.

Новини Бердичева

Читайте Новини Бердичева у Telegram

Публікуємо найцікавіші статті, події та конкурси. Ми там, де наші читачі!

Новини по темі

Останні Новини

Бойлер електричний

Інтеграція бака непрямого нагріву з твердопаливним котлом: практичний гайд

0
Обʼєднання бака непрямого нагріву з твердопаливним котлом — поширене, але технічно непросте рішення для приватних будинків. На відміну від газового котла, який працює в...

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТО