Децентралізація – реформа, що змінює життя громад, впливає на світогляд, соціальну активність громадян, руйнує їх усталені стереотипи. Децентралізація це інструмент трансформації життя у громаді на новий лад, налаштування на локальну хвилю діяльності та розвитку. Тому громади потребують активних громадян, які знаються на реформі, вміють використовувати її на благо громади, шляхом реалізації соціокультурних заходів на місцях. Так, підготовку-інтенсив з питань реформування місцевого самоврядування і підвищення соціальної активності громадян пройшли учасники проекту «Участь через залучення».
З 11 по 13 вересня 2018 року у м. Львів Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) для учасників проекту провів другий етап навчання тренінг «Діяльність громадських активістів в умовах децентралізації». Тренером на заході виступив Леонід Жовтило, експерт з місцевого економічного розвитку, реформування місцевого самоврядування, тренер з неформальної освіти, випускник проектів ІСКМ. Участь у заході взяли 22 активних громадяни, серед яких була і представниця Бердичівського району – Ольга Довгалюк (бібліотекар районної бібліотеки).
Учасники, у груповій роботі, практикували навички визначення бар’єрів на шляху ефективної громадської участі, зокрема: бар’єри на шляху влади; бар’єри на шляху громади; а також визначали аргументи співпраці «влада-громада».
Результат роботи показав реальну ситуацію сукупності певних непорозумінь, перешкод, пасивного відношення окремих сторін процесу взаємодії.
Триденний навчальний марафон надав учасникам багаж знань та інструментів для роботи у громадах, що перевірені на практиці. Варто відзначити, що навчання учасників не проходить безслідно, адже вони активно впроваджують отримані знання на практиці.
Тож чекаємо на позитивні звершення у громадах від учасників після пройденого другого етапу навчання!
Іван ФЕДОРОВ














