Весна – це та пора року, коли природа починає розквітати, прокидаючись від зимового сну, але разом з тим саме у весняну пору є небезпека випадково знайти артилерійські снаряди, просто виконуючи роботи на присадибній ділянці чи прогулюючись містом виявити вибухонебезпечні предмети. Протягом цих погожих днів піротехнікам з початку березня вже неодноразово доводилося реагувати на виклики громадян, які натрапляли на підозрілі предмети. Як правило, усі вони являлися боєздатними і могли завдати шкоди оточуючим. Ось і на цьому тижні було виявлено ще одне відлуння другої світової.
Як стало відомо для видання «Бердичів Діловий», до рятувальної служби 29 березня подзвонив один з місцевих жителів, який просто проходив повз висохлий ставок та випадково помітив невідомі предмети на дні водойми, що здалися йому підозрілими. Чоловік одразу повідомив про це по телефону правоохоронні органи, які у свою чергу зв’язалися з фахівцями ДСНС.
Рятувальники встановили, що на дні ставка дійсно знаходяться вибухонебезпечні предмети: 5 мінометних мін калібром 82 мм та 2 артилерійські снаряди калібром 45 мм., усі – часів Другої світової війни. Поки що достеменно невідомо, як вони туди потрапили. По одній з версій їх десь розшукали люди, що полюють на металобрухт, проте зрозумівши що здати їх не вдасться, просто викинули свою знахідку у водойму.
Вибухонебезпечні пристрої були знищені групою піротехнічних робіт на спеціальному полігоні. На щастя, своєчасна реакція небайдужого бердичівлянина дала змогу попередити нещасний випадок та уникнути трагедії.
Денис ЗАРЕМСЬКИЙ
[ad id=’11619′]
[ad id=’11152′]







