ГоловнаНовиниНовини БердичеваУ Бердичеві серед батьків дошкільнят ростуть протестні настрої. Вимога одна: забезпечити нормальну...

У Бердичеві серед батьків дошкільнят ростуть протестні настрої. Вимога одна: забезпечити нормальну температуру у дитячих садочках!

З настанням нового опалювального сезону у деяких дошкільних навчальних закладах міста Бердичева виникла не надто приємна ситуація, коли маленькі відвідувачі зі сльозами на очах почали відмовлятися йти у садочок. Причина проста: діти вимушені знаходитися у холодних приміщеннях, де температура повітря знаходиться на рівні 14-16 градусів. ТВО начальника управління освіти і науки Бердичівського міськвиконкому Світлана Басюк на пряме питання журналістів лише розводить руками: каже, що про проблему знає, однак про напрямки роботи у її вирішенні не говорить.

Недотримання температурного режиму у дитячих дошкільних навчальних закладах є грубим порушенням наказу Міністерства охорони здоров’я України №234 від 24.03.2016 року, яким встановлено, що температура в приміщеннях дошкільних навчальних закладів повинна бути 19-23 градуси за Цельсієм. Більше того – це може стати причиною послаблення імунітету організму дитини, внаслідок чого вона буде більш уразливою для різноманітних вірусів. Враховуючи прогнози медиків стосовно епідемії грипу, яка очікується на початку 2017 року (в тому числі, особливо небезпечних вірусів «Гонконгського» та «Каліфорнійського» грипів), така ситуація викликає певні занепокоєння.

Завдяки тому, що батьки дітей, які відвідують ДНЗ №22, звернулися до журналіста Дениса Заремського, той направив письмове звернення до постійної депутатської комісії житлової політики, інженерного господарства, будівництва, транспорту, землекористування, комунального майна та власності, благоустрою та екології, у якому вимагав невідкладно розглянути дане питання та подбати про виділення коштів на утеплення дитячого садочку №22 і приведення у відповідність температурного режиму, адже мова йде про здоров’я дітей. Депутати уважно розглянули дане питання, і прийняли рішення рекомендувати закласти у міський бюджет на наступний рік кошти на утеплення даного навчального закладу.

Однак, як виявилося, це не єдиний дитячий садочок, де діти буквально замерзають, адже є скарги й від відвідувачів двадцять шостого садочка, а нещодавно ініціативна група батьків з ДНЗ №28 (група старша А) разом з журналістом навідалася у кабінет заступника міського голови Валентини Адаменко. Вони скаржаться, що температурний режим не дотримується і в їх садочку, де стовпчик термометру не піднімається вище відмітки у п’ятнадцять градусів. До того ж в даному дошкільному закладі чомусь заборонили використовувати… електронагрівальні прилади. Начебто, внаслідок цього є перевищення норми споживання електроенергії. Під заявою з проханням вжити заходів по усуненню даної проблеми поставили свої підписи близько двадцяти батьків.

Заступник міського голови Валентина Адаменко уважно вислухала батьків та пообіцяла оперативно відреагувати на проблему. За її словами, така ситуація зараз дійсно виникла у кількох дитячих садочках міста Бердичева, і єдиним виходом є використання електронагрівальних приладів, які мають працювати до приходу дітей. Тобто, відповідальна особа має прогрівати кімнату починаючи з шести-семи годин ранку, щоб дітки прийшли вже в теплу кімнату. Так само і зі спальними приміщеннями: поки діти на прогулянці, цілком можливо нагріти кімнату до потрібної температури. У майбутньому, вона відзначила, управління освіти планує виконати ряд робіт, спрямованих на покращення ситуації. Можливо це буде промивка труб системи теплопостачання, можливо заміна старих батарей на радіаторні системи опалення, або ж утеплення будівлі.

На жаль, на сьогоднішній день проведення цих робіт неможливе, так як на вулиці зима, тож єдиний вихід – це електронагрівальні прилади. Водночас Валентина Адаменко запевнила, що жодного керівника дитячого садочка не було покарано за перевищення норми споживання електроенергії, так як в управлінні освіти добре розуміють ту ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день. А використовувати електричні обігрівальні прилади можна, економлячи на освітленні приміщень, які не використовуються. Адже завідувач ДНЗ повинен бути у першу чергу господарем: у себе вдома ми ж не залишаємо світло на кухні, коли знаходимося у кімнаті? Так само й тут.

Тож заступник міського голови пообіцяла особисто мати розмову з директором ДНЗ №28 задля того, щоб якось забезпечити для дітей нормальний температурний режим та дала батькам свій номер телефону, щоб вони могли інформувати про те, яка ситуація з дотриманням необхідної температури. Також сподіваємося, що вона виконає свою обіцянку і знайде можливість задля проведення необхідних робіт щодо покращення ситуації з опаленням найбільш проблемних дитячих закладів нашого міста влітку 2017 року.

Думаємо, що ініціативу заступника міського голови підтримає і депутатський корпус міста Бердичева та проголосує за виділення коштів на заміну батарей на радіаторні системи опалення та промивку труб. Адже чомусь кошти на будівництво нового дитячого садочка у міста є (театр навіть не чіпаємо!), а на створення нормальних умов для дітей у вже існуючих дошкільних закладах – немає. Можливо тому, що в них міський голова не зможе перерізати червону стрічку та бадьоро відрапортувати про відкриття чергового об’єкту? Принаймні, лише дурень будує нову хату, поки його діти сидять в старій, синіючи від холоду…

Дмитро КВІТЕНЬ





[ad id=’11619′]
[ad id=’11152′]

Новини Бердичева

Читайте Новини Бердичева у Telegram

Публікуємо найцікавіші статті, події та конкурси. Ми там, де наші читачі!

Новини по темі

Останні Новини

Колиба Ресорт біля Бердичева

Незабутній відпочинок біля Бердичева: Колиба Ресорт! 

0
Усього за кілька хвилин їзди від Бердичева, у мальовничому селі Романівка, розташувався сучасний оазис комфорту — Колиба Ресорт. Це не просто база відпочинку, а...

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТО