З давньої давнини на Україні святкують Масляну, цей звичай прийшов до нас ще зі стародавніх слов’янських часів, однак зберігся і донині, хоча його і не всюди відзначають з розмахом. Але в селі Бистрик, що на Бердичівщині, дбають про збереження української культури та народних обрядів, саме тому тут у п’ятницю, 16 лютого, відбулося грандіозне свято, взяти участь у якому могли не лише жителі навколишніх сіл, але й ті, хто приїхав сюди з міста спеціально на захід. А подивитися і дійсно було на що.
Розпочалося все неперевершеним концертом у Бистрицькому Будинку культури, для чисельних глядачів дарували свою творчість Військовий оркестр, Бердичівський районний відділ культури, творчий колектив Будинку культури села Бистрик, вихованці ДНЗ “Сонечко” та учні Бистрицької школи. Під час концерту була проведена велика кількість конкурсів та роздано чимало подарунків.
«Родзинкою» стала лотерея, в якій розібрали бичка «Баксіка». Вітали присутніх односельчан зі святом Бистрицький сільський голова Світлана Барановська, керівник СФГ «Віктор» Віктор Барановський та керівник ФГ «Сєргій-С» Сергій Вахнюк.
Після концерту народні гуляння продовжилися просто під відкритим небом поблизу Будинку культури, а місцевих жителів та гостей села пригощали різноманітними млинцями та іншими смаколиками, було багато цікавих конкурсів та розваг.
Свято Масляної організовано Бистрицькою сільською радою за підтримки Голови Фермерського господарства “Сергій-С” , депутата районної ради Вахнюка С.О. та голови СФГ “ВІКТОР” заслуженого громадянина Бердичівського району, депутата Бистрицької сільської ради – Барановського Віктора Йосиповича.
Денис ЗАРЕМСЬКИЙ















