ГоловнаНовиниКримінальна хронікаВандали пошкодили пам’ятник героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи

Вандали пошкодили пам’ятник героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи

У ніч із суботи на неділю, з 23 на 24 листопада 2025 року, невідомі вандали здійснили напад на пам’ятник героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, розташований на вулиці Вінницькій у Бердичеві Житомирської області. Зловмисники  пошкодили постамент і відламали частину пам’ятника, присвяченого мужності бердичівлян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Меморіал чорнобильцям у Бердичеві був відкритий 26 квітня 2015 року – у річницю трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Ініціатором створення виступила Бердичівська районна організація «Союз Чорнобиль України» за підтримки місцевої влади та меценатів. Автором проєкту став відомий житомирський скульптор Василь Фещенко, який уже мав досвід створення подібних пам’ятників у Житомирі та Коростені.

Пам’ятник героям-ліквідаторам Чорнобильської катастрофи

За 19 років існування меморіал став одним із головних місць вшанування героїв Чорнобиля у Бердичеві. Щороку 26 квітня та 14 грудня (День ліквідатора) тут проводять мітинги-реквієми, покладають квіти та запалюють лампадки. Тепер пам’ятник потребує термінової реставрації.

Поліція Бердичева відкрила кримінальне провадження за статтею 296 (хуліганство) та 194 (умисне пошкодження майна). Правоохоронці переглядають камери відеоспостереження та опитують свідків.

Новини Бердичева

Читайте Новини Бердичева у Telegram

Публікуємо найцікавіші статті, події та конкурси. Ми там, де наші читачі!

Новини по темі

Останні Новини

нове авто

BMW X6 M60i повертається на ринок: характеристики, оснащення та особливості нової...

0
Компанія BMW готує повернення моделі X6 M60i на низку ринків. Новинка поєднує характерні риси купе-кросовера, потужну силову установку та сучасні технології, які сьогодні визначають...

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ АВТО