У середу, 4 квітня, у Бердичівському окружному суді знову було людно, адже в черговий раз розглядалася справа по незаконному звільненню Максима Самчика з посади голови Бердичівської районної ради. Підтримати позивача прийшли небайдужі жителі району, яким болить те, що на Бердичівщині коїться беззаконня. І в черговий раз судове засідання не відбулося, цього разу з двох причин: суддя пішла на лікарняний, та у зв’язку з тим, що представник відповідача заявив, що в цей час має представляти інтереси другої особи і попросив перенести розгляд справи.
З часу подання судового позову Максимом Самчиком щодо незаконності дій новообраної голови районної ради Софії Томашевської (помічниці народного депутата Олександра Ревеги) у вересні місяці минулого року – це вже восьме чи дев’яте судове засідання, з яких п’ять пройшло в окружному адміністративному суді, а на шостому засіданні справу роз’єднали (у іншій судовій справі по скасуванню реєстраційних дій, призупинили провадження в зв’язку з тим, що спочатку по суті має бути розглянута справа по рішенню і тоді вже має розглядатися позов по скасуванню реєстрації). У даному судовому засіданні мова йде про те, що шляхом надання відповідно до рішення незаконних відомостей до реєстру, був змінений керівник Бердичівської районної ради.
Як стверджує позивач, головна мета при поданні судового позову – це доведення порушень процедури позбавлення повноважень голови районної ради, оскільки це питання є вагомим і в цілому доводить, що, дійсно, дана сесія була проведена з порушеннями чинного законодавства. Але його опоненти навмисне затягують процес. Максим Самчик: «На мій погляд, зараз робиться все можливе для того, щоб затягнути судовий процес до того періоду, коли Бердичівська районна рада втратить свої повноваження. Адже має бути створено три нових ОТГ на території району, і коли будуть остаточні рішення по новоутворених громадах, то там відбудуться вибори. Орієнтовно – в кінці жовтня місяця. І з першого січня наступного року ці громади будуть окремими органами місцевого самоврядування, не підзвітні ні районній раді, ні адміністрації, і районна рада втратить важелі впливу, або взагалі втратить свої функції, які на сьогоднішній день виписані в Законі про місцеве самоврядування. Тому основна причина – це затягування часу, щоб районна рада втратила свої повноваження і судовий позов став неактуальним».
Судову справу Максима Самчика було взято до провадження ще в грудні минулого року в зв’язку з навантаженням судів, попереднє судове засідання було призначено на 20 лютого. Сторона відповідача на засідання не з’явилася, тим самим, на думку екс-голови районної ради, підтверджуючи, що в них немає ні доказів, ні заперечень, що рішення сесії Бердичівської районної ради від 8 серпня було прийняте незаконно. У позовній заяві Максим Самчик хоче лише захистити свої права: в те, що винні особи понесуть відповідальність, він не вірить. Адже правоохоронні органи відмовилися прийняти його заяву у зв’язку з тим, що наявні інші правовідносини, але не кримінального характеру. Тому, на його думку, відповідальності – ні кримінальної, ні адміністративної ці особи не понесуть. І це не дивно, якщо врахувати їх позицію і відверте зволікання та цинічне ігнорування судового процесу. А в даному випадку, впевнений Максим Самчик, вони демонструють свою неповагу і до суду, і до територіальної громади, і в цілому до депутатів Бердичівської районної ради.
Я вважаю, що, наприклад, не з’являючись на судове засідання з тих мотивів, що голова районної ради в заяві зазначає, що вона є необізнаною – це свідчить про її в цілому правову необізнаність. Тому виникає запитання: чому вона обіймає цю посаду, якщо вона необізнана в правових питаннях? – дивується колишній очільник ради Максим Самчик. – В районній раді є цілий юридичний відділ, який може надати їй правову допомогу. Міняючи протягом всього часу представників, тим самим Томашевська показує процес затягування судового процесу. Чому на сьогоднішнє засідання представники відповідача не з’явилися? Я ознайомився зі змістом заяв, котрі надійшли від відповідачів і були сьогодні зареєстровані в канцелярії Бердичівського суду. Одна заява від Томашевської, друга – від представника, де зазначається, що представник зайнята в іншому судовому засіданні. Однак, доказів того, що вона дійсно представляє інтереси якоїсь організації чи установи в іншому судовому засіданні не надано. Нам не відомо, де вона знаходиться. Це є відверте і цинічне ігнорування викликів до суду і навмисне затягування процесу, щоб це призвело до таких наслідків, коли цей позов буде неактуальним.
Денис ЗАРЕМСЬКИЙ









