Бердичев-05.07.2017-Бердичев BIZ. Рівно тринадцять років тому у місті Бердичеві було засновано 26-ту артилерійську бригаду, яка сьогодні є гордістю та окрасою міста Бердичева. Військова частина змогла не лише вижити у той важкий для Збройних Сил України період, коли була вимушена працювати в умовах недофінансування з боку держави, але й добре підготувала особовий склад до виконання бойових завдань. І набуті нашими військовими знання, вміння та навички знадобилися у 2014 році, коли артилерії довелося працювати не в умовах навчання, а на реальній війні, захищаючи від ворога рідну землю. Не дивлячись на те, що артилерійська бригада одна з наймолодших в Україні, вона зуміла стати однією з найкращих військових частин.
Саме Бердичівська артилерійська бригада разом з іншими військовими частинами Житомирської області з перших днів АТО знаходилася у зоні ведення бойових дій, і якби не вони – невідомо, де б зараз проходила лінія розмежування, і які ще області отримали статус тимчасово окупованих територій. Самі військовослужбовці зізнаються: тоді було надзвичайно важко, адже по мобілізації прийшли не професійні військові, а люди, що володіли цивільними спеціальностями: таксисти, вчителі, інженери… Зараз особовий склад військової частини складається з професійних, вмотивованих військових, які свідомо зробили свій вибір на корить армії, підписавши контракт.
Своє тринадцятиріччя 26-та Бердичівська артилерійська бригада відзначила гучним святкуванням, яке проходило у гарнізонному Будинку офіцерів. Привітати арту прийшли такі почесні гості, як командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ генерал-майор Вячеслав Горбильов, який у свій час очолював артбригду, начальник управління експлуатації, ремонту і технічної підготовки озброєння ЗСУ генерал-майор Іван Лісовий, начальник відділу підготовки ракетних військ та артилерії командування Сухопутних військ ЗСУ, перший командир 26-ї артилерійської бригади Анатолій Клочко та інші.
Не оминули увагою таку визначну подію і представники органів місцевого самоврядування. Бердичівський міський голова Василь Мазур, секретар Бердичівської міської ради Юлія Лефтер та депутати Бердичівської міської ради, серед яких був і депутат від ВО «Батьківщина» Володимир Пономарчук, голова Бердичівської РДА Едуард Томашевський, голова Бердичівської районної ради Максим Самчик, голова Бердичівської спілки ветеранів Сергій Жєлєзняк, а також голова Ружинської РДА Наталія Скавінська та багато інших прийшли до Будинку офіцерів, щоб поздоровити військових, побажати їм мирного неба та запевнити, що українська армія та їх найкращі сини – бердичівські артилеристи, без допомоги не залишаться.
За поданням командира військової частини було нагороджено почесними грамотами, подяками та медалями тих, хто довів свою мужність, стійкість, незламність духу та патріотизм не на полігонах під мирним небом, а в реальних умовах ведення бойових дій, під щільним вогнем ворога. На жаль, під час війни не обійшлося без втрат серед особового складу артилерійської бригади – пам’ять усіх загиблих вшанували скорботною хвилиною мовчання. Нагадаємо, що імена усіх тих, хто загинув у зоні проведення Антитерористичної операції, навічно занесені до списків частини, і з оголошення їх прізвищ розпочинається кожна ранкова перевірка.
Денис ЗАРЕМСЬКИЙ















































