На надмірній довірливості шахраї збагачуються на зберіганнях бердичівлян. Поліція вкотре закликає громадян до пильності у справах, які так чи інакше пов’язані з готівкою або заощадженнями на банківських рахунках. 1 лютого до чергової частини Бердичівського відділу поліції із заявами про ошуканство звернулось одразу дві жінки. У результаті шахрайств з рахунків потерпілих знято 6700 гривень. Правоохоронці встановлюють зловмисників.
В обох випадках схема ошуканств однакова та пов’язана із банківськими картками. За словами заявниць, на їх мобільний зателефонував незнайомець, який представився працівником однієї з банківських установ. Абонент розповів про блокування поточного рахунку у зв’язку з технічним збоєм у системі і вказав на необхідність повідомити йому конфіденційну інформацію по картці.
Довірившись незнайомцеві, що телефонував, 41-річна жінка втратила із поточного рахунку 6 тисяч гривень, а 25-річна жителька обласного центру – 3700 гривень.
–За обома фактами розпочаті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині правоохоронці проводять низку слідчо-розшукових заходів для встановлення осіб, причетних до ошуканста, – повідомила начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко.
Водночас поліцейські застерігають громадян від необдуманих дій: у жодному разі не повідомляйте незнайомцям, ким би вони не назвалися, дані ваших банківських карток. Пам’ятайте, що цією інформацією легко користуються шахраї, аби видурити у вас грошові заощадження.
Відділ комунікації ГУНП в Житомирській області







