Необхідністю скликання термінового засідання протиепізоотичної комісії при Бердичівській РДА стало повідомлення про виникнення випадку африканської чуми свиней в Житомирському районі, с. Рудня –Городище, ФОП «Слідзевський С.В».
На засідання комісії були присутні заступник голови райдержадміністрації Л.В. Димидюк, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі В.М.Биков, завідуюча Бердичівської районної державної лабораторії ветеринарної медицини Л.П. Чорна, завідуючі дільничними установами ветеринарної медицини Бердичівського району, представники відділу поліції та управління ДСНС України, начальник Бердичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Д.Д. Наімов, заступник головного лікаря ЦРЛ Е.А. Пудрівський, представники громадських організацій, ринку міста Бердичева, керівники м’ясопереробних підприємств, голови сільських і селищної рад.
Заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Людмила Димидюк відкрила засідання та повідомила членів комісії про випадок захворювання африканської чуми свиней в Житомирському районі. Валерій Биков, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі, доповів присутнім, щодо достовірності офіційного повідомлення управління Держпродспоживслужби та підтвердив, що в Житомирському районі у с. Рудня-Городище ФОП «Слідзевський С.В. було виявлено захворювання свиней на африканську чуму. Даний факт підтверджено експертним висновком Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
В.М. Биков також поінформував присутніх про те, що з початку поточного року в Україні зареєстровано 84 випадки африканської чуми свиней (АЧС), карантин продовжує діяти у 19 неблагополучних пунктах по АЧС – у 9 областях України, та наголосив, що службою ветеринарної медицини Бердичівського району постійно проводяться ветеринарно-санітарні заходи по недопущенню захворювання на африканську чуму свиней.
Заслухавши та обговоривши інформацію щодо захворювання свиней на африканську чуму, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації вирішила взяти до відома інформацію в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі В.М. Бикова, визнати епізоотичну ситуацію в районі, як таку, що може призвести до ензоотії.
Також комісією було затверджено план заходів «Щодо профілактики, недопущення поширення африканської чуми свиней в Бердичівському районі», рекомендовано сільським та селещному головам провести облік поголів’я свиней в домогосподарствах громадян та фермерських господарствах у відповідних населених пунктах Бердичівського району. Керівники господарств всіх форм власності мають проводити вивезення або завезення домашніх тварин, в тому числі свиней, за погодженням з управлінням Держпродспоживслужби в Бердичівському районі.
Маємо надію, що запропонований комплекс заходів, дотримання усіх пунктів плану та чітке його виконання вбереже наш район і його населення від небезпечної хвороби.
Прес – служба райдержадміністрації
[ad id=’11619′]
[ad id=’11152′]








